Olyan 42-43 éves koromig annyit tudtam a csillagokról, hogy mi a horoszkópom, és elolvastam a Nők Lapja, vagy Kiskegyed aktuális „előrejelzését”. Ma már tudom, hogy vajmi kevés köze volt/ nincs ezeknek az írásoknak a csillagos éghez. Igaz akkoriban a csillagos égre sem nagyon tekintettem fel, sajnos. De akkor mi is a kettő fogalom és miért hasonlítanak? Nézzük először a szavakat. ASTRO – csillag, fény, ez eddig mindkettőben megegyezik. LOGOS – teremtő ige, ez az asztrológia másik fele, SOFIA – bölcsesség, ez az asztozófia másik fele. Ha ezek után lefordítjuk, akkor fényteremtést és csillagbölcseletet kapunk. Az asztrológia a 12 zodiákussal dolgozik, cselekvő, aktív módon, míg az asztrozófia ráhangolódik a csillagokra és az égbolton látható összes csillagképet vizsgálja. A kettő rendszer együtt teljes, együtt mutat egy teljes képet. Ez egy ezoterikus rendszer, EZOTEROS – belő, titkos, - , ahol láthatatlan energiákkal dolgozunk, mert hát „minden látható gyökere a láthatatlanban rejlik” ( mondta Szepes Mária) Még egy szó magyarázat ide kívánkozik, hogy is hívjuk a világegyetemet?… KOZMOSznak, a kozmos pedig REND, vagyis a világegyemben rend van, még ha nem is ezt gondoljuk. A csillagrendszer ismerete ősrégi, ie. 7000 évvel is ismerték. A maják,vagy egyiptom idejében a teljes rendszert használták, éltek, együtt éltek az égboltra felrajzolt térképpel, útmutatásokkal. De aztán „jött valami”, történt valami és ie 500 ban Babilonban összeültek a hatalmon lévők és elhatározták, hogy leegyszerűsítik a rendszert azért, hogy „ könnyebben elérhető, érthető legyen „ mindenki számára. A körciklust 12 részre osztották – zodiákusok (állatok köre)- , elnevezték mindegyiket a hozzá legközelebb álló csillagképről, ( a csillagképek nem egy sablon szerint készültek, nem egyforma méretűek, alakúak, vagyis nem férnek bele a körcikkbe) és kijelölték a tavasz pontot kezdetnek ( a csillagút egy kör, sem kezdete, sem vége és négy pont is van, amit önkényesen kezdetnek nevezhetnénk). Eltüntették a Tejutat ( ő az Istenekhez, Felsőbb Világokhoz vezető út) , a Nimród és Kígyótartó csillagképet ( ők a beavató csillagképek, akik által „bölcsebbé” válhatunk, alakíthatunk Sorsunkon) a rendszerből. Ezek nélkül az elemek nélkül bent tartották/ bent tartják az embert a karma kerekében, a Földi menyország nem megélhető. Elvették a tudást, hogy irányítani tudják a tömeget.
Most, hogy látjuk a különbséget foglalkozhatunk az asztorzófia alapjaival, részleteivel. Sokan vallják, köztük én is, hogy ezt a tudást (sok más ősi tudás mellet) kellene tanítani az iskolában alaptantárgyként. Amíg ez nem történik meg, addig magántanulóként, önszorgalomból elsajátíthatók az ismeretek. Egyre több asztrozófus készít elemzéseket, és osztja meg tudását.
Ha érdekel, hetente lépésről- lépésre vezetlek csillagok, bolygók között az égen, hogy ha ránézel az asztorszkópodra/születési képletedre tudd miről is beszél neked. De mit is beszélek te érted az asztroszkópodat!
Miért? Ezért: a vendég azt mondta az asztrozófusának: hogy a születési képletét bekeretezteti és kiteszi a falra, hogy mindennap lássa. Az asztrozófus megkérdezte: minek rakja ki, hisz úgysem érti mi van rajta. A vendég bölcsen ezt felelte: Lehet, hogy én nem értem, de a LELKEM ÉRTI és ez épp elég.
Találkozunk jövő héten
A Fény kísérjen utadon
Szeretettel
A.
